نحوه اضافه کردن دسته در وردپرس (و زیر مجموعه ها)

نحوه اضافه کردن دسته در وردپرس (و زیر مجموعه ها) | پی تاپ

وقتی پست‌ها را به دسته‌های خاصی اختصاص می‌دهید، ساختار بیشتری به محتوای شما می‌افزاید. بعلاوه، یافتن محتوای مورد نظر را برای بازدیدکنندگان آسان می کند و سئوی کلی سایت شما را بهبود می بخشد. با این حال، ممکن است ندانید که چگونه دسته بندی ها را در وردپرس اضافه کنید.

خوشبختانه، ایجاد دسته بندی و اختصاص دادن آنها به پست های وردپرس شما نسبتاً ساده است. بهتر از این، حتی می‌توانید زیرمجموعه‌هایی را برای پیاده‌سازی درجه بیشتری از سازمان اضافه کنید.

دسته بندی های وردپرس چیست؟

دسته‌ها راه آسانی برای مرتب‌سازی و سازمان‌دهی محتوای شما فراهم می‌کنند. به علاوه، آنها به شما کمک می کنند تا ساختار سایت بهتری داشته باشید، که به موتورهای جستجو کمک می کند محتوای شما را درک کنند. به این ترتیب، می توانید دسته بندی هایی را به پست های خود اختصاص دهید تا رتبه های بالاتری در نتایج جستجو کسب کنید.

دسته‌ها به شما کمک می‌کنند تا پست‌های خود را پیرامون موضوعات خاص سازماندهی کنید. بنابراین، ممکن است یک موضوع «اخبار» برای پست‌هایی داشته باشید که با رویدادها یا روندهای فعلی سروکار دارند. در همین حال، ممکن است یک دسته “آموزش” داشته باشید که در آن خوانندگان را از طریق دستورالعمل های گام به گام دقیق راهنمایی می کنید.

با این حال، مخلوط کردن دسته ها با برچسب ها بسیار آسان است. در حالی که هر دو به عنوان طبقه بندی وردپرس طبقه بندی می شوند، دسته ها برای گروه بندی گسترده تری از پست ها استفاده می شوند، در حالی که برچسب ها خاص تر هستند و می توانند برای توصیف جنبه های مختلف یک پست استفاده شوند. بعلاوه، می توانید سلسله مراتبی را با قرار دادن زیر مجموعه ها ایجاد کنید:

در همین حال، وردپرس از شما می خواهد که به پست ها دسته بندی کنید (اما نه برچسب ها). اگر دسته‌های خود را تنظیم نکنید، وردپرس محتوای شما را به یک دسته‌بندی پیش‌فرض اختصاص می‌دهد که اغلب با عنوان «دسته‌بندی نشده» شناخته می‌شود.

همانطور که اشاره کردیم، شما همچنین می توانید دسته بندی های فرزند (یا زیر شاخه ها) را ایجاد کنید تا ساختار بیشتری به سایت خود اضافه کنید. بنابراین، اگر یک وبلاگ سفر دارید، ممکن است پست های خود را در دسته بندی ها بر اساس مقصد ثبت کنید.

در حالی که دسته والدین ممکن است کشور باشد، می‌توانید دسته‌های فرزند را برای مکان‌های مختلف در کشور تنظیم کنید. بنابراین، “ایالات متحده” ممکن است دسته باشد و “شیکاگو” ممکن است زیر مجموعه باشد.

نحوه اضافه کردن دسته ها (و زیر شاخه ها) در وردپرس

اکنون که کمی بیشتر در مورد دسته‌ها می‌دانید، می‌خواهیم نحوه اضافه کردن دسته‌ها در وردپرس را به شما نشان دهیم.

  1. ایجاد دسته بندی در وردپرس
  2. اضافه کردن زیر مجموعه ها در وردپرس
  3. پست های وردپرس را به دسته ها و زیر شاخه ها اختصاص دهید

1. ایجاد دسته بندی در وردپرس

اگر می‌خواهید چگونه دسته‌بندی را در وردپرس اضافه کنید، ابتدا باید چند دسته برای محتوای خود ایجاد کنید. شما می توانید این کار را با رفتن به نوشته ها > دسته بندی ها از داشبورد شما:

نحوه اضافه کردن دسته بندی در وردپرس از طریق داشبورد.

در اینجا، می توانید به دسته خود یک نام بدهید و اسلگ مربوطه را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید برای دسته خود توضیحی اضافه کنید، اما ممکن است برخی از تم‌ها این را نشان ندهند.

همچنین بهتر است گزینه Uncategorized را که وردپرس به صورت پیش فرض ارائه می کند تغییر دهید. برای انجام این کار، ماوس را روی آن نگه دارید دستهبندی نشده و بر روی کلیک کنید ویرایش کنید:

نحوه تغییر "دستهبندی نشده" دسته بندی پیش فرض وردپرس

سپس، به سادگی جزئیات را تغییر دهید تا یک دسته بندی مرتبط در سایت خود تنظیم کنید.

2. زیر مجموعه ها را در وردپرس اضافه کنید

همانطور که بحث کردیم، شما همچنین می توانید زیرمجموعه هایی ایجاد کنید که پست های شما را در موضوعات خاص تر سازماندهی کنند. اگر محتوای زیادی در سایت خود دارید، این ایده خوبی است.

برای تنظیم زیرمجموعه‌ها، به صفحه دسته‌ها برگردید و به دسته‌بندی یک نام و اسلاگ بدهید. تنها تفاوت در اینجا این است که شما باید از آن استفاده کنید دسته والد منوی کشویی برای اختصاص دادن زیرمجموعه خود به دسته بزرگتر والد:

نحوه ایجاد زیرمجموعه در وردپرس از طریق داشبورد.

برای مثال، ممکن است بخواهید برای سازماندهی بهتر پست های خود، مقصدی را در زیر دسته سفر فهرست کنید. پس از وارد کردن جزئیات، روی آن کلیک کنید اضافه کردن دسته جدید.

اکنون، باید ببینید که دسته فرزند در زیر دسته والد در ستون سمت راست ظاهر می شود:

افزودن دسته کودک از طریق داشبورد وردپرس.

برای افزودن زیرمجموعه های بیشتر به وردپرس به روند ادامه دهید.

3. پست های وردپرس را به دسته ها و زیر مجموعه ها اختصاص دهید

اکنون که می دانید چگونه دسته بندی ها را در وردپرس اضافه کنید، آماده هستید تا دسته بندی ها را به پست های خود اختصاص دهید. در ویرایشگر وردپرس، باید آن را گسترش دهید دسته بندی ها برگه:

اختصاص دادن پست ها به دسته ها در ویرایشگر بلاک وردپرس.

در اینجا می توانید تمامی دسته ها و زیرمجموعه هایی که در مراحل قبل ایجاد کرده اید را مشاهده کنید. بنابراین، برای اختصاص دادن پست های خود به دسته ها، کافی است کادر(های) مربوطه را علامت بزنید.

همچنین می توانید دسته بندی های جدیدی را در اینجا ایجاد کنید. برای این کار بر روی اضافه کردن دسته جدید ارتباط دادن. سپس، نام دسته را وارد کرده و آن را رها کنید دسته والد اگر می‌خواهید یک دسته والد جدید ایجاد کنید، به همین شکل است:

نحوه اضافه کردن دسته بندی در ویرایشگر وردپرس

در غیر این صورت، از منوی کشویی برای انتخاب دسته والدی که می خواهید زیرمجموعه خود را به آن اختصاص دهید، استفاده کنید. سپس، بر روی کلیک کنید اضافه کردن دسته جدید.

نحوه بهینه سازی دسته بندی ها در وردپرس برای سئو

اکنون که می دانید چگونه دسته بندی ها را در وردپرس اضافه کنید، می توانید دسته بندی ها را برای بهبود سئو سایت خود بهینه کنید. یکی از ساده ترین راه ها برای انجام این کار این است که کلمات کلیدی را در اسلاگ خود قرار دهید.

شما می توانید از ابزار کلمات کلیدی مانند استفاده کنید Google Keyword Planner برای یافتن کلمات کلیدی که کاربران واقعی به دنبال آن هستند. سپس، به سادگی برخی از اصطلاحات یا عبارات را در Slug(های) در صفحه دسته خود وارد کنید:

نحوه بهینه سازی دسته ها در وردپرس از طریق داشبورد.

بهتر از این، وردپرس حتی به شما امکان می دهد پیشوند دسته URL های خود را تغییر دهید. برای انجام این کار، به تنظیمات > پیوندهای ثابت. سپس، به پایین بروید دسته بندی پایه:

نحوه تغییر پیوند ثابت دسته

اکنون پیشوند مورد نظر خود را وارد کرده و روی آن کلیک کنید ذخیره تغییرات.

برای بهینه سازی بیشتر دسته بندی های وردپرس خود، ممکن است بخواهید یک افزونه SEO مانند Yoast SEO نصب کنید. به این ترتیب، می‌توانید روش پیش‌فرض مدیریت دسته‌ها را تغییر دهید، که گاهی اوقات می‌تواند تأثیر منفی بر سئو داشته باشد.

با نصب افزونه، به Yoast SEO از داشبورد خود و روی آن کلیک کنید تنظیمات. سپس، انتخاب کنید دسته بندی ها:

بهینه سازی دسته ها با افزونه Yoast SEO.

در اینجا، پیدا کنید جستجوی ظاهر بخش و غیر فعال کنید نمایش دسته ها در نتایج جستجو تنظیمات:

غیرفعال کردن گوگل از فهرست بندی دسته ها از طریق افزونه Yoast SEO.

این کار باعث می‌شود Google فهرست‌های دسته‌بندی شما را فهرست‌بندی نکند که به جلوگیری از مشکلاتی مانند محتوای تکراری کمک می‌کند.

نتیجه گیری ????

با اختصاص دسته بندی به پست های وردپرس خود، می توانید ساختار و سازماندهی محتوای خود را بهبود بخشید. این می تواند به بهبود سئو کمک کند زیرا موتورهای جستجو قادر به درک بهتر سایت شما هستند.

به علاوه، خوانندگان را قادر می سازد تا به سرعت آنچه را که به دنبال آن هستند پیدا کنند.

????‍???? برای جمع بندی، در اینجا نحوه اضافه کردن دسته ها در وردپرس آورده شده است:

  1. ایجاد دسته بندی در وردپرس
  2. اضافه کردن زیر مجموعه ها در وردپرس
  3. پست های وردپرس را به دسته ها و زیر شاخه ها اختصاص دهید.

آیا در مورد نحوه اضافه کردن دسته در وردپرس سوالی دارید؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید!

راهنمای رایگان

4 گام ضروری برای افزایش سرعت
وب سایت وردپرس شما

مراحل ساده را در مجموعه کوتاه 4 قسمتی ما دنبال کنید
و زمان بارگذاری خود را 50-80٪ کاهش دهید. ????

برچسب‌ها: بدون برچسب

نظر خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *