نحوه ایجاد یک قالب صفحه سفارشی وردپرس (2 روش) |

نحوه ایجاد یک قالب صفحه سفارشی وردپرس (2 روش) | پی تاپ

اگر می خواهید یک طرح بندی متفاوت برای یک (یا چند) از صفحات خود تنظیم کنید، ایده خوبی است که یک قالب صفحه سفارشی وردپرس ایجاد کنید. این همچنین شما را قادر می سازد تا قالب خود را به سرعت و به راحتی در صفحات دیگر اعمال کنید. با این حال، ممکن است ندانید که چگونه این کار را در وردپرس انجام دهید.

خوشبختانه دو روش نسبتا ساده برای ایجاد یک قالب سفارشی وجود دارد. برای مبتدیان، بهتر است از یک پلاگین صفحه ساز مانند ???? Elementor استفاده کنید. یا، برای کاربران با تجربه تر، می توانید یک الگوی سفارشی را به صورت دستی ایجاد کنید ????‍???? با ویرایش page.php فایل.

چرا یک قالب صفحه سفارشی وردپرس ایجاد کنیم؟

هنگامی که یک صفحه جدید به وب سایت خود اضافه می کنید، صفحه طرح و طرح را از موضوع فعلی وردپرس شما به ارث می برد. در این مثال، الگو با استفاده از page.php فایل، که بر تمام صفحات تکی شما تأثیر می گذارد.

با این حال، مواقعی وجود دارد که استفاده از یک الگوی متفاوت برای صفحات وب خاص منطقی است. اگر یک وب سایت نمونه کار دارید، ممکن است بخواهید طرح بندی را کمی گسترده تر از سایر صفحات خود داشته باشید.

در همین حال، اگر می‌خواهید بخش فراخوانی جذابی داشته باشید یا یک تصویر قهرمان بزرگ را نمایش دهید، ممکن است قالب صفحه معمولی شما برای صفحات فروش و فرود کار نکند. در حالی که می توانید الگوی صفحه فعلی خود را تغییر دهید، این می تواند زمان بر باشد. به علاوه، شما توسط page.php فایل تم

علاوه بر این، اگر می خواهید قالب را در چندین صفحه اعمال کنید، یک قالب صفحه سفارشی وردپرس مفید است. به عنوان مثال، هنگامی که یک قالب سفارشی برای یک صفحه فرود طراحی کردید، سپس می توانید از طرح بندی در تمام صفحات فرود خود بدون تغییر دستی هر صفحه استفاده کنید.

نحوه ایجاد یک قالب صفحه سفارشی وردپرس (2 روش)

اکنون که می دانید چرا ایجاد یک قالب صفحه سفارشی وردپرس ایده خوبی است، بیایید به چند روش برای رسیدن به این هدف نگاهی بیندازیم.

  1. با صفحه ساز یک قالب صفحه ایجاد کنید
  2. یک قالب صفحه به صورت دستی ایجاد کنید

1. با صفحه ساز (Elementor) یک قالب صفحه بسازید ????️

ساده ترین راه برای پیکربندی یک قالب صفحه سفارشی وردپرس استفاده از افزونه صفحه ساز مانند Elementor است. شما می توانید از هر صفحه ساز استفاده کنید، اما به یکی نیاز دارید که به شما امکان می دهد طرح های سفارشی بسازید.

اگر از نسخه رایگان Elementor استفاده می کنید، افزونه را مستقیماً از داشبورد وردپرس خود نصب کنید. سپس، به سمت قالب ها و بر روی کلیک کنید جدید اضافه کن:

در مرحله بعد، نوع قالبی را که می خواهید ایجاد کنید، مانند صفحه فرود یا ظرف، انتخاب کنید. برای قالب یک نام بگذارید و انتخاب کنید ایجاد الگو برای باز کردن ویرایشگر Elementor:

ویرایش قالب Elementor.

در اینجا، منتخبی از عناصر را خواهید دید که در سمت چپ صفحه قرار گرفته اند. در سمت راست، می‌توانید یک پیش‌نمایش زنده از طرح‌بندی خود را ببینید.

ابتدا بر روی آن کلیک کنید تنظیمات نماد را در گوشه پایین سمت چپ قرار دهید و محل را پیدا کنید صفحه آرایی کشویی:

یک طرح بندی عنصر جدید را انتخاب کنید.

به طور پیش فرض، این گزینه روی تنظیم خواهد شد Elementor Canvas، که یک صفحه کاملاً خالی است. در عوض، می‌توانید یک طرح‌بندی با عرض کامل انتخاب کنید یا طرح‌بندی صفحه را از موضوع خود به ارث ببرید.

یا اگر از Elementor Pro استفاده می‌کنید، می‌توانید روی آن کلیک کنید پوشه نماد در ویرایشگر برای دسترسی به بخش یا صفحه از پیش ساخته شده:

قالب های Elementor Pro

همچنین به این صورت است که به هر قالبی که با Elementor ایجاد می کنید دسترسی خواهید داشت.

اکنون، می‌توانید طرح‌بندی را با استفاده از عناصر اصلی مانند دکمه‌ها، تصاویر و سرفصل‌ها سفارشی کنید. یا اگر از Elementor Pro استفاده می کنید، می توانید به گزینه های پیشرفته تری مانند نمونه کارها، چرخ فلک ها و منوها دسترسی داشته باشید.

وقتی از طرح راضی بودید، روی فلش کنار دکمه کلیک کنید انتشار را فشار دهید و انتخاب کنید ذخیره به عنوان الگو:

ذخیره الگوی Elementor.

برای قالب خود یک نام بگذارید و روی آن کلیک کنید صرفه جویی.

می توانید این طرح بندی را از طریق ویرایشگر Elementor در سایر صفحات خود اعمال کنید. در این مثال، نماد پوشه را در ویرایشگر انتخاب کنید و به آن بروید قالب های من:

درج قالب صفحه سفارشی وردپرس با Elementor.

می‌توانید ابتدا طرح‌بندی را پیش‌نمایش کنید یا روی آن کلیک کنید درج کنید.

2. یک قالب صفحه به صورت دستی ایجاد کنید ????‍????

اگر کاربر با تجربه تری هستید، می توانید یک قالب صفحه سفارشی وردپرس را به صورت دستی ایجاد کنید. برای این کار، می‌توانید از قالب پیش‌فرض تم به عنوان مبنای طرح‌بندی سفارشی خود استفاده کنید.

با این حال، توجه به این نکته مهم است که برخی از تم ها با ساختار دایرکتوری وردپرس سازگاری بیشتری دارند. در همین حال، تم های دیگر همه چیز را از طریق یک فایل مدیریت می کنند.

بنابراین، اگر موضوع شما جداگانه ندارد page.php ایجاد یک الگوی سفارشی به صورت دستی بسیار دشوار خواهد بود. اگر اینطور است، بهتر است از روش اول در این مقاله استفاده کنید.

برای شروع، باید از یک سرویس گیرنده FTP مانند FileZilla برای اتصال از راه دور به فایل های سایت خود استفاده کنید. اگر قبلاً این کار را انجام نداده اید، می توانید از طریق حساب میزبانی خود به اعتبار FTP خود دسترسی داشته باشید.

سپس، پوشه ریشه سایت خود را پیدا کنید (معمولاً با برچسب عمومی). باز کن wp-content پوشه و رفتن به تم ها قالب ها.

اکنون قالب تمی را که می خواهید تغییر دهید پیدا کنید، روی فایل کلیک راست کرده و انتخاب کنید دانلود:

نحوه ایجاد یک قالب سفارشی وردپرس به صورت دستی.

هنگامی که قالب را در رایانه خود دانلود کردید، ایده خوبی است که نام فایل را چیزی شبیه به “custom-page-template.php” تغییر دهید. اکنون، شما آماده سفارشی کردن قالب هستید.

نحوه سفارشی سازی قالب تم

برای سفارشی کردن الگوی تم پیش‌فرض که به تازگی دانلود کرده‌اید، فایل را باز کنید. اکنون اولین کاری که باید انجام دهید این است که تغییر دهید Template Name به چیزی توصیفی یک مثال:

<?php 
/* Template Name: My Awesome Custom Template */ 
?>

هنگامی که یک صفحه وردپرس را به قالب در ویرایشگر اختصاص می دهید، این همان چیزی است که در منوی کشویی نمایش داده می شود.

اکنون، می توانید هر گونه سفارشی سازی دیگری را که می خواهید انجام دهید. به عنوان مثال، ممکن است بخواهید اجزایی مانند هدر یا پاورقی را حذف کنید. در این صورت، به سادگی خط(های) را حذف کنید: get_header(); یا get_footer();.

همچنین، می‌توانید با تغییر تماس‌های آنها در داخل فایل برای استفاده از فایل‌های اصلاح‌شده، از یک سرصفحه یا پاورقی سفارشی برای الگوی صفحه خود استفاده کنید. در این مورد می توانید از کد زیر استفاده کنید:

<?php get_header( 'large-image' ); ?>
<?php dynamic_sidebar( 'custom' ); ?>

علاوه بر این، می‌توانید یک تماس با یک منطقه ویجت را برای نمایش یک پیام سفارشی در بالای صفحه خود قرار دهید. شما باید تماس را در درون تم خود ایجاد کنید functions.php فایل. با این حال، پس از آن، می توانید خط زیر را به فایل قالب صفحه خود اضافه کنید: <?php dynamic_sidebar( 'announcement' ); ?>

علاوه بر این، اگر می خواهید عرض صفحه را تغییر دهید، به سادگی آن را تنظیم کنید content-area کد به site-content-fullwidth. هنگامی که از تغییرات راضی بودید، آماده آپلود مجدد فایل از طریق FTP هستید.

می توانید فایل را مستقیماً در پوشه ریشه خود قرار دهید. یا اگر قصد دارید چندین قالب سفارشی ایجاد کنید، ممکن است بخواهید یک زیرپوشه جداگانه ایجاد کنید.

اکنون، در ویرایشگر وردپرس، هنگام کار بر روی یک صفحه جدید، باید بتوانید الگوی سفارشی خود را در نوار کناری پیدا کنید:

تغییر قالب وردپرس

برو به قالب بخش و از منوی کشویی برای پیدا کردن الگوی سفارشی خود استفاده کنید.

نتیجه گیری ????

همه صفحات جدید طرح‌بندی را از موضوع فعال شما به ارث می‌برند. با این حال، مواقعی وجود دارد که ممکن است بخواهید یک الگوی سفارشی برای صفحات فرود، وبلاگ ها یا نمونه کارها ایجاد کنید. سپس، می توانید به راحتی این قالب را در سایر صفحات سایت خود که به همان قالب بندی نیاز دارند، اعمال کنید.

برای جمع بندی، در اینجا روش هایی برای ایجاد یک قالب صفحه سفارشی وردپرس وجود دارد:

  1. ????️ با استفاده از صفحه ساز مانند Elementor یک قالب صفحه ایجاد کنید (نسخه رایگان را دریافت کنید).
  2. ????‍???? یک قالب صفحه به صورت دستی ایجاد کنید.

آیا در مورد نحوه ایجاد یک قالب صفحه سفارشی وردپرس سوالی دارید؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید!

راهنمای رایگان

4 گام ضروری برای افزایش سرعت
وب سایت وردپرس شما

مراحل ساده را در مجموعه کوتاه 4 قسمتی ما دنبال کنید
و زمان بارگذاری خود را 50-80٪ کاهش دهید. ????

برچسب‌ها: بدون برچسب

نظر خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *