WP Optimize در مقابل سریعترین کش WP: کدام کش بهتر

WP Optimize در مقابل سریعترین کش WP: کدام کش بهتر است؟ | پی تاپ

اگر می خواهید عملکرد سایت خود را بهبود ببخشید، باید یک افزونه کش نصب کنید. با این کار کپی هایی از سایت شما در دستگاه ها و مرورگرهای کاربران ذخیره می شود تا زمان بارگذاری کاهش یابد. در حین تحقیق در مورد افزونه‌های کش، ممکن است در انتخاب بین ابزارهای محبوبی مانند WP Optimize در مقابل WP Fastest Cache تلاش کنید.

برای کمک به شما در تصمیم گیری آگاهانه، راهنمای مقایسه ای برای این دو افزونه کش محبوب جمع آوری کرده ایم. با نگاه کردن به نحوه عملکرد هر ابزار از نظر ویژگی ها و عملکرد، باید بتوانید بهترین راه حل ذخیره سازی را برای سایت خود انتخاب کنید. ⭐

بیا شروع کنیم!

کش وردپرس چیست؟

هر بار که کاربر از وب سایت شما بازدید می کند، مرورگر او درخواستی را برای بازیابی و نمایش محتوا به سرور سایت شما ارسال می کند. این فرآیند بسته به اندازه سایت و تعداد فایل ها و ابزارهای موجود در آن ممکن است کمی طول بکشد.

در حالت ایده‌آل، شما می‌خواهید که صفحات شما در سریع‌ترین زمان ممکن بارگذاری شوند، زیرا احتمال خروج کاربران از سایت شما وجود دارد. 32 درصد افزایش یابد زمانی که زمان بارگذاری از یک تا سه ثانیه می رود.

یکی از راه های موثر برای افزایش سرعت سایت وردپرس نصب یک افزونه کش است. این کپی‌های ثابت صفحات شما را در مرورگر کاربر یا حافظه محلی دستگاه ذخیره می‌کند که برای اولین بار از سایت شما بازدید می‌کند.

سپس، هنگامی که یک کاربر مجدداً از سایت شما بازدید می کند، مرورگر او می تواند محتوای شما را از حافظه پنهان ارائه دهد. به این ترتیب، نیازی به درخواست از سرور نخواهد داشت و می تواند صفحه را سریعتر بارگذاری کند. ????‍????

WP Optimize در مقابل WP Fastest Cache: عوامل اصلی در مقایسه

WP Optimize و WP Fastest Cache دو مورد از محبوب ترین افزونه های کش برای وردپرس هستند. در حالی که هر دو آنها چندین ابزار بهینه سازی عملکرد، از جمله فشرده سازی تصویر و کوچک سازی کد را ارائه می دهند، ما روی راه حل های کش آنها تمرکز خواهیم کرد.

بنابراین، بیایید WP Optimize در مقابل WP Fastest Cache از نظر سهولت استفاده، ویژگی‌ها و عملکرد را بررسی کنیم. ????

???? فهرست مطالب:

 1. راحتی در استفاده
 2. امکانات
 3. کارایی

1. سهولت استفاده ????️

اگر در زمینه کش کردن تازه کار هستید، یک افزونه با پیکربندی آسان می خواهید. WP Optimize با در نظر گرفتن مبتدیان طراحی شده است.

پس از نصب و فعال سازی افزونه در سایت خود، می توانید به آن بروید حافظه پنهان بخش برای شروع تنها کاری که برای فعال کردن کش صفحه باید انجام دهید این است که دکمه جابجایی را فشار دهید.

WP Optimize همچنین چند گزینه ذخیره سازی ساده را ارائه می دهد. به عنوان مثال، اگر سایت شما دارای محتوای مخصوص موبایل است، می توانید فایل های جداگانه ای برای دستگاه های تلفن همراه ایجاد کنید.

تنظیمات کش برای WP Optimize.

شما همچنین این گزینه را دارید که محتوای کش شده را به کاربرانی که وارد سیستم شده اند ارائه دهید. به علاوه، شما به راحتی می توانید طول عمر حافظه پنهان خود را مشخص کنید (یعنی چند وقت یکبار یک نسخه کش جدید تولید می شود).

برای اکثر کاربران، این تنظیمات کافی خواهد بود. اما اگر به دنبال گزینه های پیشرفته تری هستید، به راحتی قابل دسترسی هستند.

به عنوان مثال، در پیش بارگیری کنید در بخش، می توانید از WP Optimize بخواهید تا صفحات را برای کاربرانی که برای اولین بار بارگذاری می کنند از قبل بارگذاری کند تا آنها سریعتر بارگیری شوند.

تنظیمات پیش بارگذاری در WP Optimize.

همانطور که می بینید، WP Optimize دارای یک رابط تمیز و سازماندهی شده است که شما را قادر می سازد تا کش وردپرس را تنها در چند ثانیه تنظیم کنید.

حالا بیایید WP Fastest Cache را بررسی کنیم. این ابزار تمام تنظیمات رایگان خود را در یک صفحه فهرست می کند که می تواند کمی طاقت فرسا باشد.

مقایسه گزینه‌ها بین WP Optimize و WP Fastest Cache.

شما باید تمام گزینه ها را بخوانید و برای هر تنظیمات مربوط به حافظه پنهان که می خواهید فعال کنید، کادر را علامت بزنید.

وقتی گزینه‌های خاصی را انتخاب می‌کنید، مانند بارگذاری پیش‌بار، یک پنجره با تنظیمات بیشتر ظاهر می‌شود.

گزینه های پیشرفته WP Fastest Cache.

اگر می‌خواهید یک طول عمر برای کش تعیین کنید، باید به آن بروید کش را حذف کنید به برگه، به دنبال قوانین زمان‌بندی بگردید و روی آن کلیک کنید قانون جدید اضافه کنید. سپس، باید تنظیمات را در یک پنجره بازشو وارد کنید:

قوانین مهلت زمانی در WP Fastest Cache.

در مقایسه با WP Optimize، WP Fastest Cache به همین سادگی نیست. علاوه بر این، رابط کاربری آن کمی قدیمی به نظر می رسد.

2. امکانات ⚙️

در مرحله بعد، WP Optimize در مقابل WP Fastest Cache را از نظر ویژگی‌های کش بررسی می‌کنیم.

???? با WP Optimize به گزینه های زیر دسترسی دارید:

 • پیش بارگیری کش: این امکان را به شما می دهد تا محتوای ذخیره شده را حتی به بازدیدکنندگانی که برای اولین بار می آیند ارائه دهید.
 • کش مخصوص دستگاه: با این گزینه می توانید اطمینان حاصل کنید که مرورگر نسخه مناسبی از محتوای کش شده را بر اساس دستگاه های کاربر ارائه می دهد.
 • قوانین حذف کش پیشرفته: این تنظیمات به شما این امکان را می‌دهد که حافظه پنهان را برای کاربرانی که وارد سیستم شده‌اند و نشانی‌های اینترنتی یا کوکی‌های خاص را حذف کنید.

???? WP Fastest Cache گزینه های مشابهی را ارائه می دهد، از جمله:

 • پیش بارگیری کش بنابراین کل سایت شما به صورت خودکار ذخیره می شود.
 • فعال/غیرفعال کردن کش برای دستگاه های تلفن همراه و کاربرانی که وارد سیستم شده اند.
 • حذف صفحات خاص از ذخیره شدن

با این حال، شایان ذکر است که WP Fastest Cache به شما کنترل بیشتری بر تنظیمات کش وردپرس می دهد. به عنوان مثال، می‌توانید قوانین زمان‌بندی مختلف حافظه پنهان را برای صفحات مختلف تنظیم کنید، در حالی که با WP Optimize، فقط می‌توانید طول عمر را برای کل کش انتخاب کنید.

علاوه بر این، WP Fastest Cache به شما امکان می‌دهد هر بار که پست جدیدی ایجاد می‌کنید یا به‌روزرسانی می‌کنید، URL‌هایی را مشخص کنید که می‌خواهید از حافظه پنهان پاک شوند. به عنوان مثال، ممکن است بخواهید صفحه وبلاگ را از حافظه پنهان پاک کنید تا کاربران بتوانند بلافاصله آخرین پست های شما را در هنگام بازدید از آن صفحه مشاهده کنند.

3. عملکرد ????

در نهایت، بیایید WP Optimize در مقابل WP Fastest Cache را در مورد عملکرد بررسی کنیم. برای این بخش، قبل از نصب هر یک از پلاگین‌ها بر روی یک سایت مرحله‌بندی، تست سرعت انجام داده‌ایم.

???? در اینجا نتایج بارگذاری صفحه بدون هیچ گونه افزونه کش وجود دارد:

 • کارایی: 71
 • دسترسی: 87
 • بهترین شیوه ها: 100
 • سئو: 75
تست سرعت اولیه برای مقایسه WP Optimize در مقابل WP Fastest Cache.

این سایت امتیاز متوسطی را با شاخص سرعت ضعیف (2.4 ثانیه) دریافت کرد. امتیاز بزرگترین رنگ محتوایی (LCP) کمی بالا است. در حالت ایده آل، بزرگترین عنصر در صفحه باید کمتر از 2.5 ثانیه بارگذاری شود.

نتایج Core Web Vitals قبل از نصب افزونه‌های کش.

???? پس از نصب WP Optimize و فعال کردن کش صفحه، دوباره تست را اجرا کردیم و نتایج زیر را دریافت کردیم:

 • کارایی: 76
 • دسترسی: 87
 • بهترین شیوه ها: 100
 • سئو: 75
نتایج عملکرد با WP Optimize.

همانطور که می بینید، بهبود جزئی در عملکرد کلی سایت وجود دارد. تفاوت در امتیازات خاص با شاخص سرعت 2.1 ثانیه و LCP 2.6 ثانیه معنی دارتر بود.

امتیاز Core Web Vitals با WP Optimize.

???? سپس، ما WP Fastest Cache را در سایت مرحله‌بندی خود فعال کردیم و همان آزمایش را در PageSpeed ​​Insights انجام دادیم. نمره عملکرد کلی بسیار بالاتر بود:

 • کارایی: 81
 • دسترسی: 87
 • بهترین شیوه ها: 100
 • سئو: 75
نتایج عملکرد WP Optimize در مقابل WP Fastest Cache.

امتیاز LCP در 2.1 ثانیه کمی بهتر بود و شاخص سرعت همان WP Optimize (2.1 ثانیه) بود.

امتیاز عملکرد WP Fastest Cache.

به طور کلی، WP Fastest Cache امتیاز عملکرد و نتیجه LCP قوی تری به ما داد. هر معیار دیگر گره خورده بود.

البته عوامل دیگری نیز وجود دارد که می تواند بر عملکرد سایت تاثیر بگذارد، از جمله بهینه سازی تصویر و طرح میزبانی شما. به علاوه، آزمایش‌ها را روی ابتدایی‌ترین گزینه‌های حافظه پنهان انجام دادیم. بنابراین، ممکن است بخواهید هر افزونه را در سایت خود امتحان کنید و قبل از تصمیم گیری، تنظیمات مختلف را آزمایش کنید.

نتیجه گیری ????

کش کردن یک عامل مهم در عملکرد سایت شما است. همانطور که این مقایسه WP Optimize در مقابل WP Fastest Cache نشان داد، هر دو افزونه می توانند به بهبود سرعت سایت شما کمک کنند، اگرچه دومی نتایج کمی بهتر نشان داد.

علاوه بر این، WP Fastest Cache به شما کنترل بیشتری بر روی کش سایت شما می دهد که آن را به گزینه ای ایده آل برای کاربران پیشرفته تر تبدیل می کند. با این حال، اگر به یک ابزار ذخیره سازی کاربر پسندتر با پیکربندی ساده تر نیاز دارید، در نظر بگیرید WP Optimize بجای. ⚙️⚙️

آیا در مورد WP Optimize در مقابل WP Fastest Cache سؤالی دارید؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید!

راهنمای رایگان

4 گام ضروری برای افزایش سرعت
وب سایت وردپرس شما

مراحل ساده را در مجموعه کوتاه 4 قسمتی ما دنبال کنید
و زمان بارگذاری خود را 50-80٪ کاهش دهید. ????

برچسب‌ها: بدون برچسب

نظر خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *